Dlaczego budujemy drewniany dom?

Marzeniem każdego Polaka jest swój własny dom. Najlepiej gdzieś na peryferiach miasta, aby mieć łatwy dostęp do pracy, szkoły, sklepów i ośrodków kulturalnych. Powinien mieć ładny ogród ze skalniakami i miejscem na grilla. Dodatkowo jakieś wodne oczko, które będzie delikatnie szemrało i dawało bryzę wilgotnego powietrza w upalne okresy roku. Oczami wyobraźni już to widzę i choć preferuje jednak bloki, gdyż ułatwiają życie to nawet i sam bym się zastanowił.

Pierwszym krokiem takiej inwestycji jest oczywiście działka. W dobrej lokalizacji to bardzo duży wydatek. No, ale to podstawa więc nie warto oszczędzać. Następnie zastanawiamy się, co wybudujemy na tym miejscu. Trochę czasu zajmie wybranie spośród tysięcy projektów. Warto sobie zawęzić wymagania. Wydaje mi się, że bardzo dobrymi rozwiązaniami są domy z bali całoroczne. Bardzo ekologiczne i zdrowe rozwiązanie. Taki dom ma swój charakter. W porównaniu z betonowymi klockami on po prostu żyje. W środku czuć zapach drzewa i wszystko jest takie miłe ciepłe i przytulne.

Może domy drewniane z bali nie są tak długoletnie, jak te murowane jednak na kilkadziesiąt lat nam wystarczą. Po co nam więcej? Pod ten styl zaaranżujemy cały ogród i będzie bajecznie. Ogrodzenie drewniane z nieheblowanych desek oraz ścieżki wysypane żwirkiem.

Bardzo fajna perspektywa jednak dość droga dla przeciętnego Kowalskiego. Nie znaczy to jednak, że nieosiągalna, gdyż jest wiele sposobów na zgromadzenie pieniędzy na taką inwestycję. Wiele osób wyjeżdża z Polski, żeby za granica zgromadzić fundusze na spełnienie takich marzeń. Wiadomo, trzeba wielu wyrzeczeń, jednak kilka lat trudów może zaowocować takim domkiem, w którym będziemy mieszkać do końca życia i cieszyć się nim. Przyjemne niedzielne leniuchowanie na hamaku. Słuchanie śpiewu ptaków i cieszenie się życiem. Jakaś gromadka dzieciaków goniąca się po ogrodzie. Bardzo przyjemna perspektywa i mam nadzieję, że uda mi się ją spełnić. Działkę już kupiłem, teraz pozostaje zebrać resztę pieniążków i realizować projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *