Gruzja – Wspaniały klimat, kuchnia i wino

gruzja wycieczka

Gruzja jest niewielkim krajem posiadającym cudowne widoki i niesamowicie przyjaznych ludzi. Jest to teren górzysty, ale w Gruzji można również pojechać nad ciepłe Morze Czarne. Warto wspomnieć, iż ten zbiornik wodny jest bardzo mocno zasilony, aż do 22 promili! Wycieczka do Gruzji jest świetna alternatywą dla niesamowicie drogich i przepełnionych Hiszpanii czy Portugalii. Poza tym, góry Kaukaz to z pewnością miejsce, które zapisze się w naszej pamięci na długie lata.

Gruzja wcale nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Miejsce na nocleg z pewnością się znajdzie, tak samo jak i chętni tubylcy, którzy w razie potrzeby nam pomogą. Zawsze można rozbić namiot pośród górzystych szczytów i nawiązać więź z naturą.

W Gruzji używamy języka gruzińskiego, więc warto zapoznać się z paroma podstawowymi zwrotami tuż przed planowaniem „wycieczki Gruzja”. Dobrze by było jadąc do Gruzji choć trochę gawari pa ruski, ponieważ po angielsku nie ma szansy się dogadać.

Jedzenie w tym kraju jest pyszne, a alkohol, często własnoręcznie robiony przez Gruzinów, potrafi zwalić z nóg nawet ludzi z „mocną głową”. Do restauracji swobodnie można wnieść własne wino, które kelner przelewa w elegancką karafkę. Przysmaki są niesamowite, ale trzeba pamiętać, że gruzińskie duże porcje są naprawdę duże. Największe potrafią wykarmić i całą rodzinę, więc warto rozpocząć ucztę z mniejszymi rozmiarami.

Ciekawostką jest, że tubylcy często zapraszają nas do wspólnej zabawy. Lecz trunki wysokoprocentowe należy pić z rozwagą, bo Gruzin zawsze będzie w stanie wypić więcej. Nie ma sensu bawić się w konkurowanie, tym bardziej, że alkohol jest pyszny i wręcz grzech się nim nie delektować.

Transport można zorganizować bardzo tanio. Cała wycieczka zresztą nie zrujnuje naszego portfela, a poszerzy horyzonty i ubogaci doświadczenie. Ja z pewnością odwiedzę Gruzję, a Ty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *