Niepowtarzalna przygoda w Albanii

Rozglądasz się za nietypowym miejscem, w którym spędzisz tegoroczny urlop? Znudziła Ci się już Grecja, Turcja, Chorwacja i Włochy? Chciałbyś pochwalić się znajomym alternatywnym kierunkiem swojego wyjazdu i być gdzieś, gdzie nie był jeszcze nikt?

Wyborem dla Ciebie może być Albania. Te małe państwo w południowo-wschodniej Europie to idealna opcja dla Ciebie. Dziewicze plaże nad Morzem Jońskim nie zostały jeszcze skażone przez rzesze turystów tak jak ma to miejsce w Chorwacji już od wielu lat. Smaczna kuchnia i życzliwi ludzie to kolejne powody aby zobaczyć ten mały kraj na własne oczy, Fani górskich wspinaczek i monumentalnych zabytków też znajdą tu coś dla siebie. Choć o tym bałkańskim kraju pokutuje trochę niekorzystnych opinii, można je włożyć między bajki. Albański raj jest gościnny i bezpieczny dla wszystkich turystów.

Nie jesteś pewien co zwiedzić żeby maksymalnie wykorzystać każdy spędzony tu dzień. Służymy więc pomocą. Warte obejrzenia są przede wszystkim Przeklęte Góry, stolica kraju oraz stare miasta pełne zabytków architektury. Ten kraj to miejsce dla aktywnych odkrywców, a nie leni z egipskich kurortów. Warto więc zaopatrzyć się w mapę i przewodnik po kraju. Sam odkrywaj ten cudowny kawałek Europy, nie zwlekaj i bukuj bilety.

Przed wyjazdem warto zakupić przewodnik, który będzie nam służył radą w wielu sytuacjach. Pomoże nam znaleźć dobrą knajpkę w okolicy i pomoże uniknąć nieporozumień z tubylcami. Warto poznać kulturę i obyczaje tego kraju by w pełni wczuć się w klimat tam panujący. Posiada on bogatą i barwną historię, którą warto poznać.

Ten bałkański kraj słynie również z niskich cen. Wakacje w nim to jedna z tańszych ofert, które znajdziemy w biurach podróży. Niska cena absolutnie nie przekłada się jednak na niską jakość. Standardy pokojów hotelowych, obsługi i tamtejszej kuchni zupełnie Cię zaskoczą. Jeśli dalej nie jesteś przekonany to może warto wspomnieć o niskich cenach alkoholu i papierosów. Warto zasmakować tradycyjnych albańskich alkoholi.

Nieskażona przyroda, do której nie dotarło jeszcze wielu turystów to niebywała atrakcja. Wysokie temperatury i zawsze słoneczna pogoda to kolejna gwarancja udanego wypoczynku. Atrakcje w Albanii czają się na każdym kroku, więc na pewno nie wrócisz z urlopu znudzony. Daj się porwać przygodzie już dziś!

Wycieczki do Albanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *