Zdrowy uśmiech

W dzisiejszych czasach oprócz dbania o urodę, zwłaszcza w przypadku kobiet, dba się także o uzębienie, jako że jest ono pewną oznaką zdrowia, którym niestety nie każdy może się poszczycić.

Najbardziej popularnym sposobem na poprawę uśmiechu jest oczywiście aparat ortodontyczny, którego popularność znacząco wzrosła w ostatnich latach. Niegdyś, człowiek z aparatem wywoływał salwę śmiechu, a teraz osobie noszącej aparat ortodontyczny można zazdrościć i jest to jak najbardziej na miejscu. Ortodontów można znaleźć w każdym, większym lub mniejszym mieście, należy jednak pamiętać o zorientowaniu się, komu powierzamy ważną część naszego zdrowia. Warto również zwrócić uwagę na wygląd gabinetu specjalisty, gdyż może on nam wiele powiedzieć. Pierwsze wizyty polegają na konsultacjach, pobieraniu wycisków do aparatu, ustaleniu planu leczenia, kosztów z nim związanych, wszelkich możliwych dolegliwościach lub powikłań po zdjęciu aparatu, które mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach od zakończenia leczenia ortodontycznego. To czas, aby zadać lekarzowi wszelkie pytania, na które odpowiedzi nie znamy, abyśmy byli pewni co zamierzamy robić z naszymi zębami. Czas noszenia aparatu ortodontycznego wynosi około dwóch lat, jest to jednak wartość średnia, a należy wziąć pod uwagę, że każdy organizm jest różny i nie każdy reagują na leczenie, tak jak to jest planowane. Dlatego też, jedni noszą aparat półtora roku, a inni nawet i cztery. Czas zależy także od wady zgryzu – jedne są leczone szybko, inne wymagają kilka lat.
Jeśli chodzi o inne wady związane z uzębieniem są to najczęściej braki w uzębieniu, na która trzeba coś poradzić. Bardzo popularnymi metodami są koronki lub protezy – stosunkowo tanie, łatwo dostępne, nie zdradzają, że niektóre zęby w łuku zębowym są sztuczne, a przede wszystkim funkcjonalne. Ich dostępność jest porównywalna z dostępnością ortodontów, więc bardzo duża, niezależnie od regionu, w którym mieszkamy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy typu protetyka Lublin, protezy Warszawa, itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *